Ahmet Hamamcıoğlu Kimdir?

Kimyager, iş insanı, proje yöneticisi, danışman...

Kendi hikâyesine kaç farklı unvan sığdırabilir bir insan ya da bunu planlayacak ve hesabını yapacak bir matematiği var mıdır hayatın?

Ahmet Hamamcıoğlu, hayatına birçok unvan sığdırabilen ender insanlardan biri. Oldukça verimli bir hayat hikâyesi var.
1991 yılında ODTÜ Kimya bölümünden mezun olan Hamamcıoğlu, 1992 yılında Nötron Limited Şirketi’nin Kurucu Ortağı olarak iş hayatına atıldı.

İş hayatındaki başarıları ile kısa sürede dikkatleri üzerine çeken Hamamcıoğlu, uluslar arası faaliyet gösteren birçok şirketin kurulmasında da öncülük etti. Çin’in başkenti Pekin’de %100 Türk sermayeli ilk şirket olan Anadolu Gıda ve Ticaret A.Ş.’yi kuran Ahmet Hamamcıoğlu, gıda haricinde de bir çok sektörün yatırımcılarına öncülük etti, proje müdürlüğü ve danışmanlık hizmetleri verdi.

1992 ve 2019 yılları arasında firmaların Çin’deki ticari faaliyetlerine danışmanlık yapan Ahmet Hamamcıoğlu bilimsel ve akademik çalışmalarına da fırsat buldukça devam ediyor.

1998 – 99 Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalıştı. Singapur ve Pekin’de verdiği konferanslar verdi. Ana bilim dalı olan Kimya ile ilgili araştırmaları ve projeleriyle iki kez Tübitak Ödülü aldı. Çin’deki ticaret serüvenini anlatan bir başvuru kitabının da yazarı olan Ahmet Hamamcıoğlu, şimdilerde genç girişimcilere ve yatırımcılara Uzakdoğu ve özellikle Çin coğrafyasıyla ilgili danışmanlık hizmetleri veriyor.

Ahmet Hamamcıoğlu Kimdir?